Udal hauteskundeetarako hautagaien zerrendak aurkeztu dituzte alderdiek

Udal hauteskundeetarako hautagaien zerrendak aurkeztu dituzte alderdiek

Gipuzkoako Aldizkari Ofizialak gaur argitaratu ditu maiatzaren 26an egingo diren udal hauteskundeetako hautagaien zerrendak. 

Lau alderdik hartuko dute parte maiatzean egingo diren udal hauteskundeetan: EAJ-PNV, EH Bildu, PSE-EE eta Uzin. Aurreko hauteskundeetan PPk ere aurkeztu izan du bere hautagaitza, baina aurten ez da hala izan. Alderdi bakoitzaren alkategaiak ezagunak ziren. Hala, Oier Korta da EAJ-PNVren alkategaia, Iñaki Ostolaza EH Bildukoa, Arritxu Marañon PSE-EEkoa, eta Patricia Camacho Uzinekoa. 

Datorren legealdian 17 zinegotzi izango ditu Zumaiako Udalak, Zumaiak 10.000 biztanle baino gehiago zituelako 2018ko abenduaren 31n. Alderdi bakoitzak 17 izeneko zerrenda aurkeztu behar izan du.  Honako lagunek osatuko dituzte lau alderdien zerrendak. 

EAJ-PNV

Titularrak

  • 1. Oier Korta Esnal.
  • 2. Maria Cruz Alvarez Aparicio.
  • 3. Miren Aitziber Odriozola Echezarreta.
  • 4. Cristina Vicente Iciar.
  • 5. Gotzon Embil Unanue.
  • 6. Iker Mardaras Arrieta.
  • 7. Ainhoa Illarramendi Azkue.
  • 8. Arantzazu Florez Tapia.
  • 9. Unai Mancisidor Andonegi.
  • 10. Ane Arregi Urbieta.
  • 11. Lide Amilibia Bergaretxe.
  • 12. Mikel Olaizola Elosua.
  • 13. Miren Edurne Egaña Manterola.
  • 14. Xabier Urrutia Elorza.
  • 15. Jose Miguel Antia Albizu.
  • 16. Maria Aranzazu Arrizabalaga Olaizola.
  • 17. Isidro Fernandez Echave.

Ordezkoak

  • 1. Juan Carlos Cendoya Aizpurua.
  • 2. Eusebio Larrañaga Sudupe.
  • 3. Maria Jesus Antia Albizu.

EH BILDU

Titularrak

  • 1. Iñaki Ostolaza Esnal.
  • 2. Maria Arritokieta Iribar Egaña.
  • 3. Alejandro Oliden Antia.
  • 4. Maider Alberdi Yeregui.
  • 5. Asier Arakistain Alberdi.
  • 6. Maria Ignacia Bidasoro Arocena.
  • 7. Jose Maria Azkue Castillo.
  • 8. Maddi Aldalur Osa.
  • 9. Maria Aranzazu Gajate Telleria.
  • 10. Aitor Manterola Garate.
  • 11. Leire Garate Olaizola.
  • 12. Iker Zulaika Loiola.
  • 13. Miren Osa Galdona.
  • 14. Unai Aizpurua Telleria.
  • 15. Alaitz Gorostiza Egaña.
  • 16. Ane Osa Barrena.
  • 17. Iñaki Castor Aguirrezabalaga Alcorta.

Ordezkoak

  • 1. Miren Lorea Mendiola Egaña.
  • 2. Julita Maria Agirretxe Galarraga.
  • 3. Juan Dorronsoro Goikoetxea.

PSE-EE

  • 1. Maria Arritokieta (Arritxu) Marañon Basarte.
  • 2. Maria Concepcion Blanch Ruiz.
  • 3. Miguel Maestro Insausti.
  • 4. Felipe Gutierrez Servan.
  • 5. Catalina Galiano Garrido.
  • 6. Maria Esperanza Eguiguren Romero.
  • 7. Emiliano Cabañas Gonzalez.
  • 8. Ana Maria Ancin Ibarburu.
  • 9. Miguel Maria Martija Ochoa De Zuazola.
  • 10. Baltasar Calderon Tena.
  • 11. Juan Carlos Martínez De Diego.
  • 12. Maria Dolores Bengoechea Azurmendi.
  • 13. Veronica Mayora Gomez.
  • 14. Maria Nieves Ocariz Arrizabalaga.
  • 15. Enrique Rubio Mendez.
  • 16. Irma Jauregui Atondo.
  • 17. Jose Luis Elosua Sanchez.

Ordezkoak

  • Hautagairik gabe

UZIN

Titularrak

  • 1. Patricia Camacho Quizena.
  • 2. Jon Joseba Iraola Rezola.
  • 3. Abel Yeregui Sasiain.
  • 4. María del Carmen Hernandez Sanchez.
  • 5. Jesus María Ugalde Fernandez.
  • 6. María Belen Vicente Alberdi.
  • 7. María Nuria Ferrero Alvarez.
  • 8. Fidel Jesus Merino Pastor.
  • 9. Lourdes Zamora Rubio.
  • 10. Nora Uncilla Garcia.
  • 11. Maider Cuende Aizpurua.
  • 12. Maodo Malick Gueye.
  • 13. Manuel Muñoz Morales.
  • 14. Veronica Cano Jimenez.
  • 15. Ester Berzosa Rubi.
  • 16. Miguel Angel Gil Ruiz.
  • 17. Jose Antonio Perez Garcia.

Ordezkoak

  • Hautagairik gabe