Banatu dituzte San Telmo literatur lehiaketako sariak

Herriko gazteek maila ona erakutsi dute ipuin, bertso, olerki eta ahozkoen mailan. 

Atzo banatu zituzten San Telmo literatur lehiaketako sariak. Urtero bezala, lan ugari jaso dute ipuin, bertso, olerki eta ahozkoen kategoriatan. Herriko gazteen lanek urteroko maila onari eusten diotela nabarmentzeaz gain, literatura eta sormena lantzen jarraitzera gonbidatu zituzten. 

Hauek izan dira aurten saridunak: 

IPUINAK:

LH4 ipuina: Emma Romatet Kerejeta “Ostadarra” 

LH5 ipuina: Amaia Zabala Zearreta “Txapel magikoa” 

LH6: Ipuina: Anuk Romanelli Igoa “Nire tristurak”

DBH1: Ipuina: Kattin Berriozabal Gorostiaga “Oroitzapena-Itxaropena” 

DBH2: Ipuina: Naroa Korta Rodriguez “Amaia” 

DBH3: Ipuina: Sara Azkue Larrañaga “Bizitza berri bat” 

DBH4: Ipuina: Joar Garate Rueda “Tren bat nire barrura” 

Batxilergoa: Ianire Aristondo Muguerza “180ºko bira itzela” 

OLERKIAK:

LH3: Olerkia: Lierni Olaizola Izagirre “Beheko plaza” 

LH4: Olerkia: Aiza Gogenola Gonzalez  “Malkoak” 

LH5: Olerkia: Izar Iruretagoiena Etxabe “Natura” 

LH6: Olerkia: Maddi Iraola Amenabar “Ni” 

DBH1: Olerkia: Beñat Aginagalde Martiarena “Bale itsua” 

Aipamena: Uxue Ibarra Sanchez “Zergatik ote?” 

DBH2: Olerkia: Nerea Aizpurua Bakero  “Ahaztu” 

DBH3: Olerkia: Ekhiñe Irigoien Korta  “Kolore Grisa” 

DBH 4: Olerkia: Elena Sanchez Hidalgo “Saihesteko unea” 

Aipamena; Joane Zabala Zearreta  “Olatuen artean dantzan” 

Batxilergoa: Sara Mancisidor Aranberri “Ametsetan nabil” 

Aipamena; Nerea Tena Eizagirre “Hegan” 

BERTSOAK:

LH4: Bertsoa:  Hegoia Argoitia Cristobal “Olarrua” 

LH5: Bertsoa: Akox Gandarias Gaston “Urtaroak” 

LH6: Bertsoa: Ibai Etxabe Alberdi “Errefuxiatuak” 

DBH1: Bertsoa: Eneritz Aizpurua Arrieta “Save the flysch” 

DBH2: Bertsoa: Xeber Yeregi Aizpurua “San Telmoak” 

DBH3: Bertsoa: Alaia Azkue Etxabe  “Hurrengoa nire kontu” 

DBH4: Bertsoa: Joar Garate Rueda “Heriotza naiz” 

AHOZKOAK:

LH5: Ahozkoa: Garazi Beristain Oliden eta Naroa Etxaide Etxabe “Zumaiako kondaira bitxia” 

LH6: Ahozkoa: Argiñe Alberdi Kortajarena eta Niko Larrañaga Alberdi “Konde baserriko istorioa biloben ahotan” 

Aipamena: Ahozkoa: Anuk Romaneli Igoa eta Urko Larrañaga Garate “ Pernando Amezketarra; zapaburuak ardotan”

DBH1: Ahozkoa: Beñat Aginagalde Martiarena eta Kira Sesma Alvarez “Ezusteko urtebetetzea” 

DBH2: Ez dago saririk

DBH3: Ahozkoa; Alaitz Aramendi Lopetegi eta Jokin Aduriz Garciarena “Teknologia aurrez aurreko komunikazioaren amaiera” 

DBH4: Joane Zabala Zearreta eta Paulo Elosegi Albizu “Begoña itsasontzia”